AUTOŘI 2019

Galina Ceremisina, Rusko

Je organizátorkou a autorkou festivalu "Jewelry Fest Prague".

Zabývá se klasickým korálkováním a ankarsem - zajímavou technikou, jejímž

základem je krajka frivolite s objemnými elementy, rokajlem a kameny.

Portfolio:

www.galka.biz

https://www.instagram.com/galka.che

https://www.facebook.com/galka.che

Olga Snejderova, Izrael
Zakladatelka značky Simkha - Jewelry for joy
Vítězka několika mezinárodních soutěží, designérka pro P. Kardena a S. Zajceva.
Pravidelná účastnice výstav ve Francii, Itálii, Rusku a Izraeli.
Její práce jsou součástí expozice muzea ve Španělsku a dalších soukromých sbírkách.

Portfolio:

www.facebook.com/olga.shneiderova

https://www.instagram.com/simkhajoy/

Martina Křížová, ČR

Česká designerka šperků tvořící pod značkou Maatja Beads. Účastnice výstav a mezinárodních soutěží, tvůrkyně návodů pro korálkářky. Ráda experimentuje a kombinuje materiály a tvary, a tak vytváří originální šperky s duší a příběhem.

Portfolio:

FB: https://facebook.com/maatja.beads.jewelry

I: www.instagram.com/maatjabeads

Web: www.fler.cz/maatja-beads

Natalie Škodová, ČR
Designérka & účastnice výstav a přehlídek v Evropě a dalších zahraničních destinacích.
Její práce jsou také prezentovány pod záštitou společnosti Preciosa Ornela nebo Českých Center po celém světě.

Portfolio:

https://www.instagram.com/jewelrybynatalia/

Web: www.jewelrybynatalia.eu

Elena Judovic, Izrael

Handmade výrobou se zabývá po celý život, obzvlášť ji přitahuje oblast korálkování, kde se snaží stále zdokonalovat a učit se různé nové techniky.

Portfolio:

https://www.facebook.com/yudovich3

https://www.instagram.com/yudovich3/?hl=ru

Natalia Sumina-Ficek, Polsko

Uměním se zabývám takřka odjakživa, nejdříve jsem se učila u maminky a babičky, později jsem studovala v umělecké škole. Od roku 2008 jsem se zamilovala do korálků - a od této doby se v této oblasti učím a experimentuji. Účastním se soutěží, několik mých šperků se stalo podkladem pro bižuterní kalendář. Kromě výroby šperků z korálků a naturálních kamenů, pořádám i Workshopy.

Portfolio:

https://www.facebook.com/natalia.suminaficek

https://n-sufi.blogspot.com/


Milan Škrezyna, Slovensko

Jsem muž, což je v téhle branži nezvyklé :) Pocházím ze slovenského města Košice, aktuálně žiji a pracuji v Praze. Je mi 34 let. Korálkování se věnuji pátým rokem. Návrhy šperků a korálkování jsou pro mně neuvěřitelný relax. Naberu energii a odpočinu si u toho... Nejvíc ze všeho mě ale naplní to, když můj šperk zdobí spokojenou zákazníci nebo zákazníka.Radost z výsledku a spokojenost, že vše se zdařilo, jak mělo :)

Portfolio:

www.magickesperky.cz

Krystyna Latosik, Polsko

Krystyna navrhuje šperky již asi 10 let. Nejprve to byla technika sutas a frivolite, pak se prostě zamilovala do korálků a začala samostatně zkoumat bohaté možnosti tohoto úžasného materiálu. Hlavní hnací silou je vytrvalost, trpělivost a především představivost. Ráda pracuje nad velkými projekty, ale tvorba malých designů je pro ni také velkým potěšením.

Portfolio:

https://www.facebook.com/krystyna.latosik

https://www.instagram.com/krystynalatosik/

«Midee Concept» by Ciobanu Diana, Rumunsko

Inspirovaná čistotou a jednoduchostí přírody, Diana vytváří nadcasove stříbrné šperky.

Portfolio:

www.midee.ro

https://www.facebook.com/midee.concept/

Natali Borei, Ukrajina

Korálkováni je práce mé duše a rukou. Ve chvíli, kdy se mysl a duše spojí v krásném tanci, zázračně a nepochopitelně se děje proces tvoření. Proto se mé šperky nikdy neopakují, jsou vždy jedinečné.

Portfolio:

www.instagram.com/beads__line

www.natali-borei.com

https://www.facebook.com/Nataly.la.perla

Olga Kuzmina, Ukrajina

Bez sebevyjádření v umění si neumím představit sama sebe. Vytvářím technikou korálkové výšivky, objemného korálkování. Každý šperk je jakýmsi odrazem mého vnitřního světa, reprezentací krásného, moderního, žádaného. Smysl je v tom, aby každý šperk dával svému majiteli pocit originality. Nejúžasnější věcí v životě, je najít své místo a cítit potěšení z toho, co může poskytnout maximální radost z finálního designu.

Portfolio:

www.instagram.com/viktorovnaolga710/

www.etsy.com/shop/OlgaKuzminaStore

www.facebook.com/100013101254191

Regina Okrain, Izrael


Jmenuji se Regina Okrain, narodila jsem se a vyrůstala v Oděse, nyní žiji v Izraeli. Mám 25 let zkušeností v oblasti pedagogiky a designu. Šperkařství, které pro mne začalo jako koníček, se stalo mou hlavní činností. Vytvářím šperky z korálků a přírodních kamenů. Mou oblíbenou technikou je korálková výšivka. Každý design je jedinečný. Účastním se soutěží a neustále se učím nové dovednosti. Pořádám kurzy, organizuji setkání milovníků kreativity.

Portfolio:

www.reginabeadwork.com

facebook.com/Regina.Beadwork

xaruz-biser.livejournal.com

Margarita Podgur, Izrael

Svou šperkařskou kariéru jsem začalа před 15 lety, když vznikl můj koníček - korálkování. Pravidelně se účastním výstav "Zlaté ruce mistrů" v Kyjevě. Pracuji jako inženýr v oblasti špičkových technologií. Věřím, že můj koníček mi pomáhá v práci i v životě, protože rozvíjí představivost, kreativitu a také zlepšuje náladu. Ale moje profese zřejmě také ovlivňuje mé korálkové výtvory - mají mnoho detailů a často, při jejich kombinování, musím zapojit své technické dovednosti.

Portfolio:

https://www.facebook.com/margarita.podgur

AjaBeads by Alena Bošková, ČR

Poznávacím znamením většiny mých šperků jsou drobné geometrické tvary, které jsou poskládané do symetrických či asymetrických kompozic. Ovšem mojí největší inspirací jsou barvy. Nejdřív se mi v hlavě usadí neodbytná barevná kombinace a teprve potom většinou začínám přemýšlet o tvaru a typu nového šperku. Barvy jsou tak vlastně důvodem, proč tvořím abych si s nimi mohla hrát.

Portfolio:

www.ajabeads.cz

https://www.fler.cz/shop/ajab

Tereza Rozsypalová, ČR

Svůj volný čas věnuji tvorbě. Miluji práci s českým rokajlem, nejvíce mne oslovuje technika háčkovaných dutinek, šitých šperků a dekorací či korálková výšivka, nicméně není to jediná oblast mého vyžití. Tvořím, protože chci, mohu a potřebuji to, je to součást mého života. Moje motto: "Korálků není nikdy dost."

Portfolio:

www.terezarozsypalova.webnode.cz

www.facebook.com/terezarozsypalka

www.instagram.com/terezarozsypalka

Natalia Mariash, Ukrajina

Techniku, kterou používám ve své tvorbě, bych pojmenovala jako vícevrstvé korálkování. Ta se výrazně liší od technik, které používají jiní umělci. Není vůbec snadná, za rok můžete vytvořit přibližně jen 5-7 velkých projektů. Každý šperk je jedinečný a je vytvořen v jednom exempláři, z nichž každý má svůj osobitý rys. Každý produkt je jediný a naprosto unikátní. Takto se snažím zlepšovat své dovednosti.

Portfolio:

www.instagram.com/mariashclass

Evgeniya Ester Demin, Izrael

Evgenia se již více než 20 let zabývá designem šperku v technice frivolite. Od čtrnácti let se věnuje korálkování. Účastnice první celo-izraelské ženské konference, členka sdružení Unity Art, účastnice Fun Expo 2018 a Fun Expo 2019.

Portfolio:

www.instagram.com/e.d.handmade/

www.facebook.com/ED-Handmade-481569745527600/

www.facebook.com/evgeniyaester.isayeva

Elis Jewelry, ČR

V České republice žije 35 let. Lásku k umění ji darovala její babička. Nejdříve vyráběla "Teddy" medvídky, dokud ji jednou maminka nedarovala babiččinu brož. Od té doby se věnuje výrobě a designům broží.

Portfolio:

https://www.instagram.com/jewelry_elis/

Olga Detkina, ČR

Mám ráda, nosím a dělám šperky z minerálů. Šperky vnímám jako "umění", designovou záležitost a vyjádření vkusu i kreativity každé ženy. Snažím se dělat šperky moderní a originální. Při výrobě používám přírodní minerály, které jsou nadčasové, zvyšují hodnotu bižuterie a přírodní vlastnosti kamenů dodávají majiteli pozitivní energii.

Portfolio:

www.instagram.com/ololo.jewelry